مراحل افتتاح حساب بانکی در مالزی ،بهترین بانک های مالزی

حساب بانکی در مالزی

یکی از مهمترین مواردی که دانشجویان باید بعد از ورود به مالزی انجام دهند ، افتتاح حساب بانکی در مالزی میباشد و جز اصلی ترین نیازهای یک دانشجو در مالزی میباشد.

 

انواع حساب بانکی در مالزی:
1- حساب جاری ( Current Account ) : این حساب مختص کسانی میباشد که دارای ویزای کار در مالزی هستند و یا به طور شخصی شرکت در مالزی دارند.
2- حساب پس انداز ( Saving Account ) : کلیه دانشجویان خارجی میتوانند در مالزی اقدام به افتتاح حساب پس انداز کنند.

 

انواع بانکها در مالزی:
بانکهای داخلی : محبوبترین بانکهای داخلی مالزی عبارتند از CIMB Bank , May Bank, AM Bank,RHB Bank این بانکها متعلق به کشور مالزی میباشند
بانکهای خارجی : محبوبترین بانکهای خارجی عبارتند از HSBC شعبه بانکی انگلستان، City Bank شعبه بانکی هندوستان، Bank Of China شعبه بانکی چین .

 

کلیه دانشجویان میتوانند در بانکهای داخلی مالزی، اقدام به افتتاح حساب پس انداز نمایند.

بهترین بانکهای داخلی مالزی از لحاظ تعداد شعبه ها و دستگاههای خودپرداز در سراسر مالزی و همچنین ارائه خدمات گسترده اینترنتی به مشتریان و قابلیت خرید های آنلاین و ارائه ویزا کارت و مستر کارت، بانک های CIMB و May Bank میباشند. پیشنهاد گروه مشاورین ایران تو مالزی جهت افتتاح حساب بانکی در مالزی در بانکهای CIMB و یا May Bank  میباشد.

 

مراحل افتتاح حساب بانکی در مالزی:
بدون داشتن ویزای دانشجویی تحت هیچ شرایطی امکان افتتاح حساب پس انداز در بانکهای مالزی برای دانشجویان ممکن نیست، بعد از رسیدن به مالزی و دریافت برچسب ( استیکر ) ویزای دانشجویی در پاسپورت خود، باید درخواست نامه افتتاح حساب بانکی به دانشگاه محل تحصیل ارائه شود و بعد از 2 روز نامه درخواست افتتاح حساب از طرف دانشگاه صادر میشود، سپس با در دست داشتن نامه افتتاح حساب و اصل پاسپورت و ویزا، به بانک مراجعه کنید و در خواست افتتاح حساب دهید.

نامه ای که از طرف دانشگاه صادر میشود شامل نام بانک، نام شعبه بانک، آدرس و تلفن بانک میباشد و معمولا نامه برای نزدیکترین شعبه بانکی به دانشگاه صادر میشود.

زمان اقتتاح حساب مسئول مربوطه در بانک درخواست مبلغ 100 الی 300 رینگیت میکند که به حساب شما واریز کند، و بعد از انجام مراحل افتتاح حساب از طریق دستگاههای خودپرداز و کارت عابر بانکی که دریافت کرده اید این مبلغ قابل برداشت میباشد.

کارتهای عابر بانک صادر شده از طرف بانک CIMB مستر ( Master ) کارت میباشند و کارتهای عابر بانک صادر شده از طرف May Bank ویزای ( Visa ) کارت میباشند. که هر دو مورد قابلیت استفاده در فروشگاههای مالزی و انجام خزیدهای اینترتی را دارند.

 

بعضی از دانشگاهها و کالجهای زبان انگلیسی بر اساس قراردادی که با بانکهای CIMB و یا MAY Bank دارند، یک شعبه از طرف بانک مربوطه در محیط دانشگاه قرار دارد و دانشجو بعد از رسیدن به مالزی و واریز شهریه دانشگاه و قبل از گرفتن ویزای دانشجویی میتواند نامه معرفی به بانک را از دانشگاه بگیرد و با در دست داشتن اصل پاسپورت، اصل نامه معرفی به بانک و اصل نامه پذیرش به بانک مربوطه مراجعه کند و اقدام به افتتاح حساب نماید. 

 

کانال تلگرام ما کلیک کنید و عضو شوید : https://t.me/MNeducationGroup

صفحه ما در اینستاگرام کلیک کنید و فالو کنید : https://www.instagram.com/mngroupmalaysia/

 

اخطار:  متاسفانه وبسایتهای گزارش شده اند که مطالب وبسایتهای گروه ما را بدون کسب اجازه کپی میکنند و بدون ذکر منبع در سایتهای دیگر قرار میدهند و نمیدانند که مطالب ما بر اساس قوانین مالزی ممکن است هر ماه تغییر کنند . طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از سایتها بدون کسب اجازه ممنوع میباشد و پیگرد قانونی دارد. بر این اساس کلیه وبسایتهای MN Group مجهز به قویترین نرم افزارها برای پیگیری این موارد میباشد و هر هفته گزارشی از سایتهایی که مطالب ما را کپی میکنند از طریق ایمیل به ما اعلام میشود و در اولین فرصت گزارشی به همراه لینک سایت شما تنظیم و به شرکت گوگل ارائه و پیگیری های لازم در این زمینه اعمال میشود . در صورتی که تمایل دارید مطالب سایتهای MN group  را کپی کنید و در سایتهای دیگر قرار بدهید متن زیر را میبایست در پایین مطلب کپی شده در سایتتان قرار بدهید .

این مطلب از سایت ( لینک سایت ما ) گرفته شده است .

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تاریخ : 3 - فروردین - 1397
نویسنده : مدیر سایت

مفید بود

نظرات

تعداد نظرات : 0

نظرات بسته شده است.