مراحل گرفتن نامه تامین مالی برای دانشگاههای مالزی

نامه تامین مالی

 نامه تامین مالی در زبان انگلیسی: Bank Statement

نامه تامین مالی سندی جهت اثبات توانایی مالی در پرداخت شهریه میباشد، یکی از مدارکی که زمان ثبت نام و اخذ پذیرش دانشگاههای مالزی از شما درخواست میکنند، نامه تامین مالی میباشد. این نامه فقط از دانشجویان و متقاضیان مقاطع فوق لیسانس و دکترا درخواست میگردد ( دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس و کالجهای زبان انگلیسی نیازی به دریافت این نامه ندارند).

با داشتن این نامه، دانشجو به دانشگاه اثبات میکند که توانایی پرداخت هزینه دانشگاه را دارد. اینکه این نامه فقط برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا درخواست میشود، مربوط به قوانین دانشگاه و دولت مالزی میباشد.

 

مراحل دریافت نامه تامین مالی:
1- ابتدا در یکی از بانکهای ایران باید حساب شخصی افتتاح کنید ( فرقی نمیکند کدام بانک و کدام شعبه باشد)
2-  حداقل مبلغ 10 میلیون تومان به حسابتان واریز کنید .
3- بعد از واریز مبلغ به حساب، میتوانید از بانک درخواست نامه تامین مالی کنید.

 

معمولا بعضی از بانکها، این نامه را به زبان انگلیسی تایپ میکنند و تحویل میدهند، که در این صورت میتوانید نامه انگلیسی تایپ شده را به صورت اسکن شده به همراه بقیه مدارک ارسال کنید.

در صورتی که نامه به زبان فارسی باشد، باید نامه را تحویل دارالترجمه دهید و بعد از انجام ترجمه، نمونه ترجمه شده را اسکن و ارسال کنید.

 

متن نامه تامین مالی:
متن نامه تامین مالی خیلی ساده و خلاصه و شامل نام بانک، نام ونام خانوادگی صاحب حساب، مبلغ موجودی حساب به تومان و معادل آن میلغ به دلار و در نهایت مهر و امضای مسئول صدور نامه یا رئیس شعبه میباشد.

برای مثال اگر مبلغ موجودی حساب شما 20 میلیون تومان میباشد، از بانک درخواست کنید تا موجودی حساب شما را به تومان و معادل ان را به دلار در نامه ثبت کند.

 

نکته : تاریخ نامه تامین مالی نباید بیشتر 3 ماه از تاریخ صدور باشد، یعنی نامه هایی که بیشتر 3 ماه از صدورشان گذشته باشد، مورد قبول واقع نمیشوند.

 

جهت راهنمایی و آشنا شدن با ساختار و متن نامه تامین مالی، چند نمونه نامه تامین مالی به زبان فارسی و انگلیسی، از چند بانک مختلف در ایران، در قسمت دانلود نمونه مدارک و فرمهای تکمیل شده در سایت قرار دارد و میتوانید استفاده کنید. معمولا بعضی از بانکها بخصوص در شهرستانها شاید برای اولین بار باشد که همچین نامه ای صادر میکنند و با ساختار آن آشنا نیستند، در این صورت میتوانید نمونه های موجود در سایت را دانلود کنید و به مسئول مربوطه در بانک تحویل دهید.

 

 

تاریخ : 2 - فروردین - 1394
نویسنده : مدیر سایت

مفید بود

12

نظرات

تعداد نظرات : 0

نظرات بسته شده است.