سفر به مالزی | نکات مهم و ضروری قبل از سفر

سفر به مالزی

 برای سفر به مالزی ، در این قسمت سعی کرده ایم ابتدا نکات مهم قبل از سفر به مالزی و رسیدن به فرودگاه امام خمینی در تهران سپس مراحل انجام کارهای مربوطه از لحظه رسیدن به فرودگاه تا سوار شدن به هواپیما را مرحله به مرحله توضیح بدهیم تا دوستانی که برای اولین بار به مالزی سفر میکنند و یا برای اولین بار به فرودگاه امام خمینی (ره ) میروند، از لحظه ورود به فرودگاه تا زمان سوار شدن به هواپیما مشکلی نداشته باشند .

 

نکات مهم قبل از سفر به مالزی و رسیدن به فرودگاه امام خمینی :

 

1- داشتن نامه پذیرش از دانشگاه و یا کالج مورد نظر : چنانچه به قصد تحصیل در مالزی سفر میکنید، داشتن نامه پذیرش الزامی میباشد، از آنجایی که قبل از سفر به مالزی میبایست به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنید برای دریافت ویزای سوشیال، داشتن اصل نامه پذیرش الزامی میباشد .

 

2- گرفتن ویزای سوشیال از سفارت مالزی در تهران: بر اساس قوانین جدید اداره مهاجرت مالزی ، کلیه دانشجویان خارجی قبلی از سفر به مالزی میبایست به سفارت مالزی در کشور خود مراجعه کنند و بعد از گرفتن ویزای سوشیال وارد مالزی شوند .

 

3- آماده کردن وسایل مورد نیاز برای سفر و وزن کردن : قبل از رفتن به فرودگاه و سفر به مالزی ، چمدان خود را وزن کرده، بیشتر از 30 کیلو گرم نباشد، در غیر اینصورت مجبور به پرداخت اضافه بار خواهید شد.

 

4 – خرید ارز و موارد خوراکی در فرودگاه ممنوع : حتی الامکان سعی کنید کلیه وسایل مورد نیاز و خوراکی را قبل از رسیدن به فرودگاه از مرکز شهر تهیه کنید، قیمت اجناس در فرودگاه در مقایسه با فروشگاه های مرکز شهر 2 الی 3 برابر میباشد. و همچنین هر مقدار ارز ( دلار ، یورو ، رینگیت ) نیاز دارید، چند روز قبل از سفر از بانکها و صرافی های معتبر تهیه کنید، نرخ ارز در فرودگاه نسبت به صرافی ها و بانکها گرانتر میباشد.

 

5 – داشتن بلیط : چند روز قبل از سفر  به مالزی بلیط تهیه کنید، و قبل از رسیدن به فرودگاه ، اطلاعات مندرج در بلیط را چک کنید . 

 

6 – حضور در فرودگاه : حداقل 3 ساعت قبل از ساعت پرواز در فرودگاه باشید . 

 

7- غیر تهرانی ها : چنانچه محل زندگی شما غیر از تهران میباشد، حتی الامکان روز قبل از پرواز به منزل اقوام در تهران بروید.

 

 

مراحل و نکات مهم در فرودگاه امام خمینی (ره ) قبل از سفر به مالزی :

 

مرحله اول : رفتن به درب بازرسی و ورود به سالن پذیرش 

بعد از رسیدن به فرودگاه شما باید به سمت درب بازرسی بروید ، این درب درواقع درب ورود به سالن پذیرش بار و مسافر میباشد ، همراهان شما نمیتوانند از این درب بازرسی عبور کنند و وارد سالن پذیرش بار شوند. در این قسمت بار شما در زیر دستگاه اسکن قرار میگیرد و مسافر هم توسط مامور مربوطه بازرسی میشود ، در صورت نبودن مشکل چمدان را به شما میدهند و وارد سالن پذیرش بار و مسافر میشوید .

 

مرحله دوم : مراجعه به کانتر مربوطه و تحویل بار و گرفتن کارت پرواز در سالن پذیرش 

بعد از ورود از درب بازرسی در مرحله اول ، وارد سالن پذیرش خواهید شد ، در سالن پذیرش چندین ردیف کانتر پذیر وجود دارد که  هر ردیف مربوط به پذیرش مسافر برای یک پرواز هستند . شما که قصد سفر به مالزی را دارید ، میبایست دنبال کانتر پذیرش مسافر برای کوالالامپور باشید ، بالای هر کانتر هم نام پرواز شماره پرواز و ساعت پرواز نوشته شده است ، بعد از مراجعه به کانتر ابتدا پاسپورت و بلیط خود را تحویل داده سپس بار خود را روی باسکول ریلی قرار میدهید جهت وزن کردن بار ، لازم به ذکر میباشد در صورتی که اضافه بار داشته باشید در این قسمت میبایست هزینه اضافه بار را تحویل دهید ، و بعد از تحویل بار به شما کارت پرواز میدهند، که در کارت پرواز اطلاعات پرواز به صورت کامل و شماره دربی که باید بروید جهت سوار شدن به هواپیما . برای مثال درب 35 ( Gate 35 ) . در پایان این مطلب تصویر کارت پرواز را ببینید .

 

نکته : کانترهای تحویل بار برای هر نوع کلاس پروازی جدا از هم میباشند ، برای مثال اگر کلاس پرواز شما بیزنس میباشد به سمت کانتری که بالای ان بیزنس نوشته شده است مراجعه کنید و اگر کلاس پرواز شما اکونومی میباشد میبایست به سمت کانتر اکونومی مراجعه کنید. زمان خرید بلیط سفر به مالزی نوع کلاس پرواز را مشخص میکنید .

 

مرحله سوم : پرداخت عوارض خروج 

بعد از تحویل بار و گرفتن کارت پرواز، با همراه داشتن اصل پاسپورت و کارت پرواز به بانک مستقر در سالن پذیرش میروید، بانک تقریبا در نزدیکی کانترهای تحویل بار قرار دارد و عوارض خروج از کشور را پرداخت میکنید و رسید ان را به همراه کارت پرواز و اصل پاسپورت تحویل میگیرید . هزینه عوارض خروج برای هر نفر تقریبا 100000 الی 150000 هزار تومان میباشد. 

 

نکته : تا زمانی که در سالن پذیرش مسافر هستید ، بعد از تحویل بار در صورتی که کاری بیرون از سالن پذیرش دارید و یا میخواهید خانواده و همراهان را ببینید فقط در این مرحله میتوانید انجام بدهید و بعد از ورود به مرحله بعدی یعنی سالن ترانزیت ، نمیتوانید به عقب برگردید .

 

مرحله چهارم : رفتن به کانتر کنترل پاسپورت 

بعد از پرداخت عوارض میبایست به سمت کانتر های کنترل پاسپورت بروید، در این قسمت میبایست رسید عوارض خروج و پاسپورت را تحویل بدهید ، پاسپورت شما از طریق مامور مربوط چک میشود و در سیستم فرودگاه اسکن میشود، سپس با گذر از این کانتر ، وارد سالن ترانزیت میشوید.

 

مرحله پنجم : ورود به سالن ترانزیت و رفتن به سمت درب بازرسی

در سالن ترانزیت معمولا فروشگاه هایی به نام Duty free shop  قرار دارد برای خرید ، معمولا این قسمت در همه فرودگاه های دنیا وجود دارد بیشتر برای خرید مسافرانی که به صورت ترانزیت میخواهند از کشور عبور کنند، قیمتها نیز فوق العاده بالا میباشد در این قسمت . بد نیست گشتی در سالن ترانزیت بزنید و از فروشگاه ها حداقل برای مقایسه قیمتها و اجناس دیدن کنید .لازم به ذکر میباشد ، خرید برای عموم آزاد میباشد. 

در سالن انتظار میبایست به سمت درب بازرسی برای ورود به سالن انتظار پرواز بروید ،

 

مرحله ششم: رفتن به درب بازرسی و ورد به سالن انتظار پرواز 

همان طور که در مرحله چهارم گفته شد، شما میبایست درب بازرسی را پیدا کنید و بعد از انجام بازرسی از شما و کیف دستی که همراهتان به داخل هواپیما میبرید، میتوانید وارد سالن انتظار پرواز شوید .

 

مرحله هفتم : رفتن به سمت گیت خروجی 

وقتی وارد سالن انتظار پرواز شدید، چندین درب یا همان گیت با شماره وجود دارد، فراموش نشود شما باید به سمت گیتی بروید که در کارت پروازتان نوشته شده ، و در کنار همان گیت منتظر بمانید تا گیت باز شود و به سمت هواپیما بروید . معمولا 45 دقیقه الی یک ساعت قبل از پرواز این گیت باز میشود و در این گیت مجدد کارت پرواز شما را چک میکنند سپس به شما اجازه میدهند به سمت هواپیما بروید .

 

مرحله هشتم : گذر از آخرین راهرو و رفتن به سمت هواپیما 

بعد از خروج از گیت ، وارد راهرویی میشوید که شما را مستقیم به سمت هواپیما میبرد ، با گذر از این راهرو به سمت هواپیما میروید .

 

مرحله نهم : ورود به هواپیما و پیدا کردن صندلی 

روی کارت پروازی که در مرحله دوم گرفته اید ، شماره صندلی شما نوشته شده است ، و در جلوی درب ورودی هواپیما نیز میهماندارن جهت راهنمایی شما ایشتاده اند، شما میتوانید برای راحت پیدا کردن صندلی ، شماره صندلی خود را به میماندار اعلام کنید، سپس مسیر رفتن به سمت صندلی را به شما میگویند، لازم به ذکر میباشد، بالای هر صندلی شماره ان ذکر شده است . 

 

مرحله دهم : گذاشتن بار دستی در جعبه و نشستن روی صندلی

بعد از پیدا کردن صندلی، در بالای هر صندلی جعبه ای قرار دارد که شما میتوانید بار دستی خود را در ان قرار دهید ، و به دلیل رفت و آمد مسافرانی که در حال پیدا کردن صندلی هستند ، بهتر است بعد از قرار دادن بار در جعبه بالای سر، روی صندلی خود بنشینید و منتظر دستورات و راهنمایی های خلبان باشید .

 

مراحل ده گانه بالا مراحل مورد نیاز شما قبل از سفر به مالزی و در فرودگاه ایران میباشند ، دوستانی که قصد سفر به مالزی را دارند ، میبایست کلیه مراحل را در فرودگاه به ترتیبی که گفته انجام بدهند تا به هواپیما برسند.

تصویر زیر کارت پرواز میباشد که شماره یک به رنگ قرمز شماره گیت میباشد که در مرحله ششم باید دنبال آن باشد و شماره دو به رنگ قرمز شماره صندلی میباشد که در مرحله نهم باید دنبال ان باشید .

 

 

سفر به مالزی - نمونه کارت پرواز جهت راهنمایی

سفر به مالزی – نمونه کارت پرواز جهت راهنمایی

 

 

تصویر زیر نقشه کلی ترمینال برای مسافران خروجی را نشان میدهد . چنانچه قصد سفر به مالزی را دارید ، میتوانید اصطلاحات انگلیسی و فارسی تابلو ها را از نقشه ببینید . [ddownload id=”2823″ text=”دانلود نقشه ترمینال”]

 

 

نقشه ترمینال برای مسافران خروجی در فرودگاه امام خمینی (ره)

نقشه ترمینال برای مسافران خروجی که قصد سفر به مالزی را دارند

 

کانال تلگرام ما کلیک کنید و عضو شوید : https://t.me/MNeducationGroup

صفحه ما در اینستاگرام کلیک کنید و فالو کنید : https://www.instagram.com/mngroupmalaysia/

 

اخطار:  متاسفانه وبسایتهای گزارش شده اند که مطالب وبسایتهای گروه ما را بدون کسب اجازه کپی میکنند و بدون ذکر منبع در سایتهای دیگر قرار میدهند و نمیدانند که مطالب ما بر اساس قوانین مالزی ممکن است هر ماه تغییر کنند . طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از سایتها بدون کسب اجازه ممنوع میباشد و پیگرد قانونی دارد. بر این اساس کلیه وبسایتهای MN Group مجهز به قویترین نرم افزارها برای پیگیری این موارد میباشد و هر هفته گزارشی از سایتهایی که مطالب ما را کپی میکنند از طریق ایمیل به ما اعلام میشود و در اولین فرصت گزارشی به همراه لینک سایت شما تنظیم و به شرکت گوگل ارائه و پیگیری های لازم در این زمینه اعمال میشود . در صورتی که تمایل دارید مطالب سایتهای MN group  را کپی کنید و در سایتهای دیگر قرار بدهید متن زیر را میبایست در پایین مطلب کپی شده در سایتتان قرار بدهید .

این مطلب از سایت ( لینک سایت ما ) گرفته شده است .

تاریخ : 2 - فروردین - 1397
نویسنده : مدیر سایت

مفید بود

نظرات

تعداد نظرات : 0

نظرات بسته شده است.