ویزای اقامت خانه دوم مالزی ، ویزای MM2H در مالزی،ویزای 10 ساله مالزی

ویزای اقامت خانه دوم مالزی

 نام ویزای اقامت خانه دوم مالزی زبان انگلیسی : نام این ویزا Malaysia My Second Home میباشد که با نام اختصار MM2H این ویزا را میشناسند.

 

ویزای اقامت خانه دوم مالزی به شهروندان کشورهای دیگر این امکان را می دهد که بتوانند با همسر و فرزندان خود برای مهاجرت به مالزی افدام کنندد. متقاضیان ابتدا یک دوره ویزای 10 ساله اخذ خواهند نمود که بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمدید می باشد. این اقامت به صورت خودکار قابل تمدید بوده و مزایایی نظیر خرید خودرو با تخفیف ، اخذ و وام مسکن  جهت خرید آپارتمان ، خانه ، مغازه و یا سایر املاک   تا حدود 70 درصد ( و یا بیشتر ) و بیمه درمانی را پوشش داده و همچنین امکان سرمایه گذاری ، تاسیس و ثبت شرکت را در اختیار متقاضیان قرار میدهد. اقامت مالزی خانه دوم من از سال 2002 میلادی معرفی شده است. تاکنون بیشترین خارجی هایی که برای مهاجرت به مالزی  با این برنامه اقدام کرده اند شهروندان انگلستان، بنگلادش،آمریکا ، اسکاندیناوی، کره جنوبی، ژاپن و کشورهای عربی و ایران می باشند.

 

ویزای MM2H برنامه ایست مرتبط با دو فاکتور سن و سرمایه ، سن و سرمایه عوامل اصلی بررسی اقامت هر متقاضی می باشد. در این میان نقش سرمایه بالاتر است . هرچه سرمایه نقدی متقاضی بالاتر باشد اقامت او سریعتر و راحتتر مورد قبول واقع می شود.

 

افراد زیر 50 سال:
این افراد برای ارائه درخواست خود میبایست ثابت کنند دارای سرمایه ای نقدی معادل حداقل 300000 رینگیت مالزی در ایران میباشند این سرمایه میتواند به صورت سپرده ثابت در بانک باشد. مورد دیگری که متقاضیان میبایست نشان دهند میزان در آمد ماهانه معادل سه میلیون تومان میباشد. این در آمد به حساسیت میزان سرمایه نیست و  لذا با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی یا دولتی نیز قابل ارائه میباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد به مالزی وجود ندارد. و اگر درآمد یا سرمایه خود را به مالزی منتقل کردید از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستید.

پس از آنکه با اقامت متقاضی موافقت شد میبایست یک حساب سپرده ثابت به مبلغ 300000 رینگیت مالزی به نام خود افتتاح نمایند و پس از گذشت مدت یک سال می توانند تا سقف 150000 رینگیت برای مخارج مشخص که در ارتباط با خرید مسکن، هزینه تحصیلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی می باشد برداشت کنند ولی باید مبلغ حداقل 150000 رینگیت را از سال دوم تا زمانی که در مالزی تحت عنوان این برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند.

 

افراد بالای 50 سال:
این افراد برای ارائه درخواست خود میبایست ثابت کنند دارای سرمایه ای نقدی معادل 150000 رینگیت در ایران میباشند این سرمایه میتواند به صورت سپرده ثابت در بانک ایران باشد.. مورد دیگری که متقاضیان میبایست نشان دهند میزان در آمد ماهانه معادل سه میلیون تومان میباشد. این در آمد به حساسیت میزان سرمایه نیست و بیشتر جنبه تشریفاتی دارد لذا با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی یا دولتی نیز قابل ارائه میباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد خود به مالزی وجود ندارد. و اگر درآمد یا سرمایه خود را به مالزی منتقل کردید از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستید.

افراد بالای 50 سال پس از دریافت موافقتنامه اقامت می بایست 150000 رینگیت مالزی معادل به صورت سپرده ثابت در بانک قرار دهند و پس از گذشت مدت یکسال مبلغ 50000 رینگیت برای مخارج مشخص که در ارتباط با خرید مسکن، هزینه تحصیلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی می باشد برداشت کنند و مبلغ 100000 رینگیت را از سال دوم تا زمانی که در مالزی تحت عنوان این برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگه دارند.

 

با هر شرایط سنی و از هر کشوری که برای خانه دوم اقدام کرده باشید پس از موفقیت در اخذ اقامت مالزی از امتیازات زیر برخوردار خواهید شد.

1- وام خرید ملک تجاری یا مسکونی با بهره حدود 5% در سال، میزان وام به صورت تقریبی 70% ارزش ملک می باشد.
2- تخفیف خرید یک دستگاه اتومبیل شخصی تا سقف 42% ارزش اتومبیل، این تخفیف در واقع معافیت مالیات و عوارض گمرکی می باشد
3- ده سال اقامت بدون محدودیت مالزی برای خود ، همسر و فرزندان (فرزندان در هنگام اخذ اقامت باید زیر 21 سال باشند تا 10 سال اقامت دریافت کنند). چنانچه فرد متقاضی پدر و مادری بالای 60 سال داشته باشند آنان نیز می توانند اقامت را به صورت همراه دریافت نمایند. این اقامت پس از 10 سال نیز قابل تمدید می باشد.
4- بیمه درمانی با پرداخت هزینه سالانه، تعرفه سالانه بیمه درمانی با توجه به نوع بیمه سقف خسارت و امکانات مورد نیاز سالانه 100 تا 300 دلار برای هر نفر می باشد. که پس از اخذ موافقتنامه اقامت و پیش از دریافت اقامت توسط متقاضی در مالزی قابل خریداری می باشد.
5- امکان ثبت شرکت در زمینه های مختلف و راه اندازی کسب و کار در مالزی، در این زمینه متقاضیان محترم از مشاوره تخصصی دفتر کوالالامپور برخوردار خواهند شد.
6- امکان اشتغال پاره وقت متقاضیان با سن بیش از 50 سال.
7- شهریه فرزندان برای تحصیل در مدارس بین المللی و دانشگاههای مالزی کمتر از دانشجویان عادی خارجی خواهد بود. به طور متوسط مثلاً در دوره کارشناسی شهریه دارندگان اقامت خانه دوم 2 تا 3 هزار دلار آمریکا کمتر است از کسانی که فاقد این اقامت هستند.

 

مراحل اخذ اقامت مالزی خانه دوم من : 
1- ارسال مدارک و گرفتن تائیدیه از مسئول انجام کار
2- دریافت موافقت نامه مشروط
3- سفر به مالزی
4- افتتاح حساب بانکی در مالزی و انجام آزمایشات پزشکی در مالزی
5- تائید نهایی ویزا و دریافت ویزا

 

تاریخ : 14 - اسفند - 1395
نویسنده : مدیر سایت

مفید بود

نظرات

تعداد نظرات : 0

نظرات بسته شده است.