مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی – هزینه و شرایط جدید ویزای مالزی

مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی

 نام ویزای دانشجویی به زبان انگلیسی : Student Pass
برای ادامه تحصیل در هر کشوری، باید ویزای دانشجویی آن کشور را دریافت کنید، سپس به کشور مربوطه سفر کنید، چنانچه قصد ادامه تحصیل در هر مقطع و هر رشته و هر دانشگاهی را در مالزی دارید، قبل از ورود به مالزی باید ویزای دانشجویی کشور مالزی را دریافت کنید که در زیر مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی را توضیح میدهیم

 

مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی:
مرحله اول : اخذ نامه پذیرش از دانشگاه 
اولین مرحله برای دریافت ویزای دانشجویی در کشور مالزی، گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه و یا کالج مورد نظر میباشد، کلیه مراحل و شرایط اخذ پذیرش در سایت اعلام شده است و شما میتوانید همه مراحل مشاوره و اخذ پذیرش را از طریق گروه مشاورین ما انجام دهید.

 

مرحله دوم : گرفتن نامه تائیدیه ویزا ( Approval Letter ) از اداره مهاجرت مالزی
بعد از اینکه کلیه مراحل ثبت نام در دانشگاه انجام شد و نامه قطعی پذیرش دریافت شد، میتوانید برای دریافت Approval Letter اقدام کنید. برای دریافت Approval Letter باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید و به ایمیل ما ارسال کنید، سپس این مدارک به دفتر دانشجویان خارجی ( International Office ) در دانشگاه و یا کالج مربوطه تحویل داده میشود و کارهای مربوط به آن انجام میشود، و بعد از تائید نهایی، دانشگاه مدارک را به اداره مهاجرت ارسال میکند.
با تائید وزارت علوم مالزی، و اداره مهاجرت مالزی، Approval Letter صادر میشود، معمولا همه درخواست ها تا امروز با موفقیت انجام شده و هیچ نامه ای تا امروز برگشت داده نشده است. 

مدارک لازم برای درخواست Approval Letter از اداره مهاجرت :
1- اصل نامه پذیرش
2- تصویر همه صفحات پاسپورت
3- یک قطعه عکس رنگی با زمینه آبی و سایز پاسپورت
4- فرم های تکمیل شده درخواست اپرووال لتر
5- فرمهای تکمیل شده معاینات پزشکی (اطلاعات بیشتر در این لینک )
6- مدارک تحصیلی ترجمه شده که برای درخواست پذیرش ارسال کرده اید
7- هزینه درخواست Approval Letter جهت تحویل به دانشگاه ( هزینه بسته به نوع دانشگاه و یا کالج بین 200 الی 3000 رینگیت میباشد، با ارسال نام دانشگاه و یا کالج مورد نظر به ایمیل مشاورین ما، هزینه دقیق را به شما اعلام میکنیم)

مدت زمان لازم برای دریافت Approval Letter تقریبا 45 الی 60 روز کاری میباشد. و مدت اعتبار این نامه 3 ماه میباشد، به این معنا که دانشجو موظف هست قبل از پایان زمان Approval Letter مراحل بعدی را انجام دهد.

 

مرحله سوم : ارسال اصل نامه پذیرش و Approval Letter  به ایران
بعد از انجام مراحل اول و دوم، اصل نامه پذیرش و Aprroval Letter به آدرس شما در ایران از طریق پست DHL ارسال میشود، که از طریق پست DHL تقریبا 3 روز زمان میبرد تا بسته به دست متقاضی برسد .

 

مرحله چهارم : مراجعه به سفارت مالزی در تهران و گرفتن ویزای سوشیال
بعد از دریافت اصل نامه ها از طریق پست، میتوانید به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنید و درخواست ویزای سوشیال بدهید.

مدارک مورد نیاز برای تحویل به سفارت مالزی در تهران جهت دریافت ویزای سوشیال:
1- اصل نامه پذیرش
2- اصل Approval Letter
3- اصل پاسپورت
4- چهار قطعه عکس رنگی با زمینه آبی و سایز پاسپورت
5- نامه موجودی حساب بانکی که همان نامه تامین مالی میباشد ( حداقل موجودی باید 8 میلیون تومان باشد)
6- فرم تکمیل شده درخواست ویزا ( در سفارت موجود میباشد)
7- مبلغ 15000 تومان پول نقد جهت انجام پروسه ویزا
8- بلیط سفر به مالزی ( بلیط یک طرفه هم باشد مشکلی ایجاد نمیشود در صورتی که برنامه برگشت به ایران مشخص میباشد، جهت صرفه جویی در تهیه بلیط برگشت به ایران در آینده میتوانید بلیط 2 طرفه تهیه کنید)

 

نکات لازم برای درخواست ویزای سوشیال ( Social Pass ) در سفارت مالزی در تهران:
1- بعد از تحویل مدارک به سفارت مالزی در تهران، تقریبا 7 روز الی 10 روز بعد ویزا را به شما تحویل میدهند، تاریح بلیط بعد از این باشد
2- ویزای سوشیال یک مهر در پاسپورت شما میباشد حتما قبل از تحویل ویزا این مهر و تاریح اعتبار ان را چک کنید ( یک ماه الی 3 ماه باشد)
3-بعد از دریافت ویزا حتما اصل نامه پذیرش و اصل Approval Letter را تحویل بگیرید ( بدون این نامه ها نمیتوانید به مالزی سفر کنید)
4- قبل از مراجعه به سفارت مالزی حتما با سفارت تماس بگیرید( ممکن است در شرایط تغییری ایجاد شود)

 

مرحله پنجم : سفر به مالزی و اقدامات لازم در فرودگاه مالزی
با انجام 4 مرحله بالا میتوانید به مالزی سفر کنید، قبل از سفر به مالزی باید به ما اطلاع دهید تا هماهنگی های لازم با دانشگاه انجام شود، و نماینده مخصوص دانشگاه و یا کالج به فرودگاه بیاید و شما را از فرودگاه همراهی کند. طبق قوانین جدید، همه دانشجویانی که Approval Letter گرفته اند، بعد از ورود به فرودگاه مالزی نمیتوانند از فرودگاه خارج شوند تا نماینده رسمی دانشگاه به اداره ایمیگرشن فروگاه مراجعه کند و شما را به عنوان نماینده دانشگاه تائید کند و مجوز خروج شما را از فرودگاه دریافت کند.

در فرودگاه مالزی، اصل نامه پذیرش و اصل Approval Letter جهت مجوز خروج از فرودگاه نیاز میباشد، و حداکثر زمان مورد نیاز در فرودگاه جهت انجام مراحل خروج از فرودگاه 30 دقیقه میباشد.

نکته : در اکثر مواقع دیده شده است که در فرودگاه مالزی، مامورین فرودگاه زمان چک کردن پاسپورت، فراموش میکنند مهر ورود به کشور مالزی را در پاسپورت مسافرین ثبت کنند که بعد از ورود به مالزی برای شما مشکل ایجاد میکند،دقت کنید که قبل از خروج از فرودگاه مالزی، پاسپورت خود را چک کنید که این مهر در پاسپورت شما به همراه تاریخ ثبت شده باشد.

 

مرحله ششم : مراجعه به دانشگاه و انجام ثبت نام و تحویل اصل پاسپورت و گرفتن ویزای دانشجویی 
بعد از ورود به مالزی، در اولین مرحله، و در تاریخ تعیین شده ثبت نام که در نامه پذیرش اعلام شده است، دانشجو موظف میباشد به دانشگاه و یا کالج مربوطه مراجعه کند، و بعد از پرداخت شهریه و ثبت نام نهایی در دانشگاه و یا کالج مورد نظر، اصل پاسپورت و اصل Approval Letter را به دانشگاه تحویل دهد، سپس اصل پاسپورت از طریق اداره دانشجویان خارجی به اداره مهاجرت مالزی ( Immigration ) ارسال میشود، و استیکر ویزای دانشجویی در پاسپورت ثبت میشود سپس اصل پاسپورت را تحویل دانشجو میدهند.

لازم به ذکر است که مدت اعتبار پاسپورت جهت تحویل به دانشگاه و دریافت ویزای دانشجویی باید حداقل یک سال و نیم باشد.

مدت زمان دریافت استیکر ویزای دانشجویی از زمانی که اصل پاسپورت به دانشگاه تحویل داده میشود، یک ماه میباشد. و مدت زمان ویزای دانشجویی که در پاسپورت شما ثبت میشود، برای دانشجویان کالج های زبان 6 ماه میباشد، و برای دانشجویان همه دانشگاههای دولتی و خصوصی مالزی 1 سال میباشد.

جهت تمدید ویزای دانشجویی برای سال بعدی، دانشجو باید اصل پاسپورت خود را 2 ماه قبل از تاریخ اتمام ویزا تحویل دانشگاه دهد و ویزا برای یکسال دیگر تمدید میشود، برای سالهای بعد هم در صورتی که از تحصیلتان باقی مانده باشد به همین صورت تمدید میشود.

این شش مرحله، مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی بودند.

 

نکته : طبق قوانین دولت مالزی، با ویزای دانشجویی دانشجویان نمیتوانند در مالزی کار کنند، و کار برای دانشجو ممنوع میباشد.

 

نکات لازم هنگام آماده کردن مدارک: 
1- قبل از آماده کردن مدارک به لینکهای توضیحات مربوط به اطلاعات لازم در مورد مدارک خاص در سایت مراجعه کنید
2- فرمهای مورد نیاز را میتوانید در قسمت دانلود فرمهای ضروری دانلود کنید
3- نمونه بعضی از مدارک و نمونه تکمیل شده فرمهای ضروری جهت راهنمایی در قسمت دانلود نمونه فرمهای تکمیل شده موجود میباشد. 
4- در صورت وجود مشکل در تهیه مدارک و هر سوالی در این زمینه از طریق ایمیل و یا تلفن با ما تماس بگیرید.

 

تاریخ : 3 - فروردین - 1394
نویسنده : مدیر سایت

مفید بود

25

نظرات

تعداد نظرات : 0

نظرات بسته شده است.