نکات مهم بعد از سفر به مالزی برای دانشجویان

 نکات مهم بعد از سفر به مالزی

 دانستن نکات مهم بعد از سفر به مالزی از لحظه رسیدن به فرودگاه مالزی تا رسیدن به هتل برای کلیه دانشجویان ایرانی ، توریستها و کسانی که میخواهند به مالزی سفر کنند ، بخصوص کسانی که برای اولین بار به مالزی سفر میکنند، لازم میباشد . در این مطلب، نکات مهم بعد از سفر به مالزی را از لحظه ای که از هواپیما پیاده میشوید تا لحظه ای که به هتل میرسید را توضیح میدهیم .

لازم به ذکر میباشد، فرودگاه بین المللی کوالالامپور، نسبت به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در تهران بزرگتر و دارای دو ساختمان میباشد ، که در ادامه توضیح میدهیم.

 

مرحله اول : پیاده شدن از هواپیما و رفتن به ساختمان اول جهت سوار شدن قطار

بعد از رسیدن به فوردگاه مالزی و پیاده شدن از هواپیما ، مسیرهای تعیین شده از راهروری هواپیما را میبایست طی کنید به همراه بقیه مسافران ، تا به ساختمان اول برسید، در این ساختمان میبایست به طرف ایستگاه قطار برقی مستقر در ساختمان بروید، و از طریق این قطار خودتان را به ساختمان اصلی فرودگاه برسانید .

 

نکته : مسیر ساختمانی که قطار سوار میشوید ، تا ساختمان اصلی فرودگاه ، تقریبا 1 الی دو دقیقه میباشد ، قطار برای کلیه مسافران رایگان میباشد و نیازی به خرید بلیط نیست .

 

مرحله دوم : ورود به ساختمان اصلی فرودگاه و رفتن به کانتر اداره مهاجرت 

با ورود به ساختمان اصلی ، میبایست دنبال تابلوی اداره مهاجرت مالزی بگردید ، روی این تابلو نوشته شده است Immigration  در هر 10 الی 15 متر این تابلو را میتوانید ببینید، که روی تابلو نیز فلش راهنما به سمت کانتر ایمیگریشن وجود دارد ، در نهایت ، به تابلویی میرسید که کانتر اداره مهاجرت را به سمت طبقه پایین نشان میدهد، یعنی شما از همان طبقه ای که پیاده شده اید، یک طبقه به پائین میروید ، و وقتی به طبقه پائین رسیدید، کانترهای ایمیگریشن را میتوانید ببینید. فراموش نشود ، میبایست از طریق پله های برقی به طبقه پائین بروید و فقط از پله ای بروید که تابلوی راهنما مشخص کرده .

 

نکات مهم بعد از سفر به مالزی - مسیر ایمیگریشن

نکات مهم بعد از سفر به مالزی – مسیر ایمیگریشن

 

 

مرحله سوم : چک کردن و مهر پاسپورت در کانتر ایمیگریشن 

بعد از طی کردن مرحله دوم و رسیدن به طبقه ای که کانترهای اداره مهاجرت وجود دارند ، به سمت کانترها بروید، این کانترها دو قسمت هستند، یک قسمت مربوط به چک کردن پاسپورت خارجی ها میباشد که بالای آن نوشته Foreign Passport و یک قسمت مربوط به چک کردن پاسپورت مالایی ها میباشد که بالای آن نوشته شده Malaysian Passport ، شما میبایست به سمت کانترهایی بروید که بالایشان نوشت شده Foreign Passport و در صف کانتر مربوطه منتظر بمانید تا نوبت شما برسد .

 

نکات مهم بعد از سفر به مالزی - کانتر ایمیگرشن

نکات مهم بعد از سفر به مالزی – کانتر ایمیگرشن

 

 

نکته های در زمان چک کردن پاسپورت در کانتر ایمیگرشن در مرحله سوم :

1- در این قسمت اصل پاسپورت و کارت پرواز را میبایست به مامور مربوطه تحویل دهید برای چک کردن .

2- ممکن است مامور مربوطه سوالاتی از شما بپرسد ، برای مثال برای چی به مالزی آمده اید، تا کی میخواهید در مالزی باشید، الان بعد از خروج از فرودگاه کجا میروی و از این دسته با خونسردی کامل پاسخ بدهید .

3- ممکن است از شما بلیط سفرتان را بخواهد ، فراموش نشود همراه داشته باشید

4- ممکن است نامه اداره مهاجرت ( وی دی آر ) که قبلا از طریق دانشگاه و یا کالج گرفته اید را از شما بخواهند ، فراموش نشود همراه داشته باشید.

5- در صورت نبود مشکل ، در نهایت مامور مربوطه ، پاسپورت شما را بعد از مهر به شما تحویل میدهد . فراموش نشود بعد از تحویل پاسپورت، این مهر در پاسپورت شما باشد ، در غیر اینصورت به مشکل برمیخورید .

6- معمولا قوانین در بعضی از کالجها و دانشگاه های به این صورت میباشد ، که در کانتر اداره مهاجرت ، پاسپورت شما را مهر نمیزنند و به شما اجازه خروج از فرودگاه نمیدهند تا نماینده دانشگاه و کالج به کانتر بیاید و تائید کند شما میخواهید به آن دانشگاه و یا کالج بروید برای تحصیل ، برای مثال کالج زبان انگلیسی آیمک به این صورت میباشد که شما باید در کانتر اداره مهاجرت پاسپورت را تحویل بدهید و منتظر بمانید تا نماینده کالج به کانتر مراجعه کند و شما را تائید کند بر اساس مدارکی که از شما دارد.

7- در مورد توضیحات شماره 6 میتوانید با ارسال نام دانشگاه و یا کالج خود برای ما ، درخواست کنید ، ما به شما میگیوئیم که میتوانید از کانتر اداره ایمیگریشن بگذرید یا باید منتظر نماینده باشید . ( لازم به ذکر است این موضوع فقط برای کسانی میباشد که با نامه وی دی آر وارد مالزی میشوند ) . 

 

مرحله چهارم : حرکت به سمت محل تحویل بار

بعد از گذر از کانتر اداره مهاجرت ، چند متری که جلوتر بروید وارد سالن تحویل بار میشود که نام این قسمت Baggage Claim یا همان تحویل بار میباشد، دارای چند ریل تحویل بار میباشد که برای هر پرواز مشخص شده است ، و شما هر ریلی را که شماره پرواز شما بالای آن نوشته شده است را پیدا میکنید و به سمت آن میروید ، منتظر میمانید تا چمدانتان برسد . فراموش نشود در این سالن تعداد زیادی چرخ وجود دارد که شما میتوانید برای حمل چمدانهایتان تا درب خروجی استفاده کنید.

 

نکته : ممکن است به هر دلیلی در این مرحله چمدان شما نیاید و یا تا آخرین مرحله خبری از چمدان شما نباشد، خونسردی خود را کامل حفظ کنید و در همین سالن به قسمت اطلاعات بروید ، یک فرم به شما میدهند که اطلاعات تماس و آدرس را ثبت میکنید و در صورت پیدا شدن به شما اطلاع میدهند، البته از ایران هم پیگیری کنید.

 

نکات مهم بعد از سفر به مالزی - تحویل بار

نکات مهم بعد از سفر به مالزی – تحویل بار

 

مرحله پنجم : چک کردن بار و گذر از دستگاه اسکن 

بعد از تحویل بار در مرحله قبل ، چند متر بعد به طرف درب خروجی فرودگاه ، به قسمت بازرسی میرسید ، که در این قسمت میبایست چمدانهای خود را در ریل دستگاه اسکن قرار دهید که توسط مامور مربوطه چک شود و در صورت نبود مشکل چمدانها را تحویل میگیرید و روی چرخ دستی میگذارید و به سمت سالن پروازهای رسیده یا همان Arrival Hall میروید .

 

مرحله ششم : رسیدن به سالن ارایوال حال ( Arrival Hall ) 

در این سالن شما میتوانید به امکاناتی از قبیل رستوران، صرافی برای تبدیل ارز به رینگیت، فروشگاه های خزید سیم کارت مالزی, باجه کرایه تاکسی, راهنما به سمت ایستگاه قطار سریع السیر به مقصد کوالالامپور .

 

نکاتی مهم زمان رسیدن به Arrival Hall  در مرحله ششم :

1- اگر رینگیت به همراه ندارید، به دلیل پائین بودن نرخ تبدیل ارز در فرودگاه ، بهتر است حداکثر 100 دلار از پول خود را با مراجعه به باجه صرافی و یا بانکی که در این سالن وجود دارد به رینگیت تبدیل کنید . 

2- باجه ای در همین سالن وجود دارد برای فروش سیم کارت مکسیز ، میتوانید با مراجعه به این باجه و پرداخت 10 رینگیت و اصل پاسپورت سیم کارت مالزی را بگیرید و همان لحظه از مسئول مربوطه بخواهید سیم کارت را برای شما فعال کند و مبلغ 10 رینگیت سیمکارت را برای شما شارژ کند

3- بهتر است قبل از رسیدن به مالزی هتل رزرو کرده باشید و بعد از خرید سیمکارت به باجه کرایه تاکسی مراجعه کنید و با دادن ادرس هتل به باجه ، به مقصد هتل تاکسی بگیرید ، کرایه تاکسی از فرودگاه بین المللی مالزی تا مرکز شهر بسته به مقدار بار شما تقریبا 90 الی 130 رینگیت میباشد .

4- برای گرفتن تاکسی فقط از باجه داخل فرودگاه تاکسی اجاره کنید که مختص فرودگاه باشند، در بیرون از فرودگاه نیز تاکسی هایی مستقر هستند که شاید ارزانتر شما را به مقصد برسانند ولی پیشنهاد نمیشود.

5- چنانچه نماینده دانشگاه به فرودگاه می آید، نیازی به اجاره تاکسی نیست و توسط نماینده به دانشگاه و یا هتل مورد نظر میروید.

این بود نکات مهم بعد از سفر به مالزی، مطئنا با انجام مراحل و کلیه نکات مهم بعد از سفر به مالزی، بدون مشکل و دردسر از فرودگاه خارج خواهید شد و به سمت مقصد حرکت خواهید کرد .

 

نکات مهم بعد از سفر به مالزی - درب اصلی فرودگاه مالزی

نکات مهم بعد از سفر به مالزی – درب اصلی فرودگاه مالزی

 

کانال تلگرام ما کلیک کنید و عضو شوید : https://t.me/MNeducationGroup

صفحه ما در اینستاگرام کلیک کنید و فالو کنید : https://www.instagram.com/mngroupmalaysia/

 

اخطار:  متاسفانه وبسایتهای گزارش شده اند که مطالب وبسایتهای گروه ما را بدون کسب اجازه کپی میکنند و بدون ذکر منبع در سایتهای دیگر قرار میدهند و نمیدانند که مطالب ما بر اساس قوانین مالزی ممکن است هر ماه تغییر کنند . طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از سایتها بدون کسب اجازه ممنوع میباشد و پیگرد قانونی دارد. بر این اساس کلیه وبسایتهای MN Group مجهز به قویترین نرم افزارها برای پیگیری این موارد میباشد و هر هفته گزارشی از سایتهایی که مطالب ما را کپی میکنند از طریق ایمیل به ما اعلام میشود و در اولین فرصت گزارشی به همراه لینک سایت شما تنظیم و به شرکت گوگل ارائه و پیگیری های لازم در این زمینه اعمال میشود . در صورتی که تمایل دارید مطالب سایتهای MN group  را کپی کنید و در سایتهای دیگر قرار بدهید متن زیر را میبایست در پایین مطلب کپی شده در سایتتان قرار بدهید .

این مطلب از سایت ( لینک سایت ما ) گرفته شده است .

تاریخ : 3 - فروردین - 1397
نویسنده : مدیر سایت

مفید بود

نظرات

تعداد نظرات : 0

نظرات بسته شده است.