مراحل اخذ ویزای توریستی مالزی – قوانین جدید ویزای تورسیتی مالزی

ویزای توریستی مالزی

نام ویزای توریستی مالزی در زبان انگلیسی : Malaysian Tourist Visa

همان طور که از نام این ویزا پیداست، این ویزا مختص کسانی میباشد که قصد سفر توریستی و تفریحی به کشور مالزی را دارند، طبق قوانین و توافقهای دولت ایران و دولت مالزی، کلیه ایرانیانی که قصد سفر توریستی به کشور مالزی را دارند، میتوانند یک بلیط 2 طرفه از ایران به مالزی و از مالزی به ایران تهیه کنند و به مالزی سفر کنند بدون گرفتن ویزا.

بعد از ورود به فرودگاه مالزی، در قسمت ایمیگرشن و چک کردن پاسپورت در فرودگاه مالزی، مهری در پاسپورت شما ثبت میشود که این مهر در واقع مجوز اقامت شما به صورت توریستی در کشور مالزی میباشد.

حداکثر مدت زمان ویزای توریستی یعنی همان مهری که در پاسپورت و در فرودگاه مالزی ثبت میشود، 14 روز میباشد. لذا بلیط برگشت خود را حداکثر برای 14 روز بعد تهیه کنید.

در صورتی که فرزند شما در مالزی مشغول به تحصیل میباشد و شما قصد اقامت بیشتر از 14 روز در کشور مالزی را دارید، میتوانید از فرزندتان درخواست کنید تا نامه ای از دانشگاه محل تحصیلش دریافت کند ( دعوتنامه یا گواهی اشتغال به تحصیل ) و به همراه قرارداد منزل مسکونی اش در مالزی را برای شما از طریق ایمیل و یا فکس ارسال کند و با در دست داشتن این مدارک به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنید و درخواست دریافت ویزای سوشیال بدهید.

 ویزای سوشیال که از این طریق صادر میشود حداکثر یک ماهه میباشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سوشیال، به صفحه مربوط به اخذ ویزای سوشیال در این سایت مراجعه کنید.

نکته : در اکثر مواقع دیده شده است که در فرودگاه مالزی، مامورین فرودگاه زمان چک کردن پاسپورت، فراموش میکنند مهر ورود به کشور مالزی را در پاسپورت مسافرین ثبت کنند که بعد از ورود به مالزی برای شما مشکل ایجاد میکند،دقت کنید که قبل از خروج از فرودگاه مالزی، پاسپورت خود را چک کنید که این مهر در پاسپورت شما به همراه تاریخ ثبت شده باشد.

تاریخ : 5 - فروردین - 1394
نویسنده : مدیر سایت

مفید بود

نظرات

تعداد نظرات : 0

نظرات بسته شده است.