نماینده رسمی دانشگاه ها و کالجهای مالزی با 14 سال سابقه

سیل در مالزی بر اثر باران های سیل آسا

متاسفانه بارشی که از روز جمعه 17 دسامبر 2021 در مالزی شروع شد به مدت سه روز ادامه داشت و باعث ایجاد سیل در مالزی شد ، هزاران نفر آواره شدند و اکثر جاده بسته شدند و همچنین سیستم کشتیرانی در مالزی مختل شده است .

سیل در مالزی
سیل در مالزی

صبری یعقوب نخست وزیر مالزی در کنفرانس خبری اعلام کرد با آوارگی بیش از 10 هزار نفر بر اثر جاری شدن سیل در مالزی بیش از ۶۶ هزار نیروی پلیس، ارتش و آتشنشان برای امدادرسانی و نجات مردم به سراسر این کشور اعزام شدند.

جاری شدن سیل در مالزی در فصل بارندگی سالانه که از ماه اکتبر تا مارس می باشد، به ویژه در سواحل شرقی این کشور بسیار معمول است اما بارندگی های شدیدی که از جمعه صبح در ایالت «سلانگور» که یکی از ثروتمندترین و پرجمعیت ترین مناطق نزدیک به «کوالالامپور» واقع در غرب این کشور است، آغاز شده است هنوز ادامه دارد.

نخست وزیر مالزی در ادامه سخنانش افزود:اکنون شرایط در سلانگور اندکی آشفته شده است. در دیگر ایالت ها آمادگی برای این بارندگی های موسمی از پیش وجود داشت اما در سلانگور بارندگی ناگهانی اتفاق افتاد.

برپایه سخنان صبری یعقوب حدود ۴ هزار نفر از خانه هایشان تخلیه شده و به پناهگاه ها برده شدند. 

به گفته مقامات بندر کلانگ که بزرگترین بندر مالزی می باشد، عملیات کشتیرانی مختل شده است. همچنین ده ها جاده و بزرگراه نیز بسته شدند. 

ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز رودخانه های خروشان،رانش زمین و زیرآب رفتن اتومبیل های رها شده در خیابان ها را نشان می دهد.

از همه شما عزیزان می خواهیم برای بهتر شدن شرایط مردم مالزی و رهایی از این فاجعه دعا کنید .

بخش اخبار و اطلاع رسانی MN Group

با کلیک بر روی لینکهای زیر ، صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام و فیسبوک و تلگرام

مطالب مرتبط