نماینده رسمی دانشگاه ها و کالجهای مالزی با 14 سال سابقه

هزینه مکالمات تلفنی در مالزی – هزینه تلفن از مالزی به ایران و بلعکس

هزینه مکالمات تلفنی در مالزی

اصلی ترین نیاز دانشجویان بعد از ورد به مالزی در اولین روز، جهت ارتباط با خانواده ها در ایران خرید سیم کارت موبایل میباشد. محبوبترین شرکتهای ارائه دهنده سیم کارت در مالزی و هزینه مکالمات تلفنی در مالزی نیز در پایان پست ذکر شده است.

 

شرکتهای ارائه دهنده سیم کارت موبایل در کشور مالزی :
1- MAXIS
2- DIGI
3- CELCOM
4- U MOBILE
5- TUNE TALK

 

شرکتهای ذکر شده بسته به نوع خدمات متفاوت میباشند، که در بین آنها، شرکت MAXIS به دلیل آنتن دهی در کلیه نقاط مالزی و خدمات دیگر به عنوان بهترین شرکت ارائه دهنده سیم کارت در مالزی شناخته شده است. به کلیه دانشجویان توصیه میشود سیم کارت خود را از شرکت مکسیز تهیه کنند.

 

نحوه خرید سیم کارت Maxis در کشور مالزی: معمولا شرکت مکسیز در فرودگاه مالزی و در کلیه مراکز خرید در مالزی دفتر نمایندگی دارد. بعد از ورود به مالزی، با مراجعه به دفتر نمایندگی این شرکت در فرودگاه و یا دفاتر نمایندگی آن در فروشگاههای مرکز شهر، با ارائه اصل پاسپورت و پرداخت مبلغ 10 رینگیت پول نقد میتوانید سیم کارت تهیه کنید.

کلیه سیم کارتهای ارائه شده از طرف شرکتهای ذکر شده در بالا به صورت اعتباری میباشند و بعد از خرید میتوانید از فروشنده درخواست خرید شارژ کنید، که کارتهای شارژ مکسیز به صورت 5 رینگیتی، 10 رینگیتی، 20 رینگیتی، 50 رینگیتی و 100 رینگیتی در کلیه مراکز فروش آن موجود میباشد ( شارژ موبایل را در مالزی با نام TOP UP ( تاپ آپ )  میشناسند.

فراموش نشود بعد از خرید از فروشنده درخواست کنید، سیم کارت شما را فعال کند، که بعد از ورود کد فعالسازی، نیم ساعت بعد سیم کارت فعال میشود و میتوانید تماس بگیرید.

 

نحوه تماس با سیم کارت مکسیز از مالزی به ایران:
با استفاده از سیم کارت مکسیز میتوانید با کلیه نقاط دنیا تماس برقرار کنید. جهت تماس مستقیم با ایران شماره را به صورت زیر وارد کنید:

برای مثال تماس با شماره ثابت در تهران :  00982177777777 ( کد کشور +کد تهران بدون عدد صفر +شماره مورد نظر )
برای مثال تماس با شماره موبایل در تهران: 00989124444444 ( کد کشور + شماره موبایل بدون عدد صفر )

 

یکی از خدمات خیلی خوبی که شرکت مکسیز برای تماسهای خارجی در نظر گرفته است به این صورت میباشد که عدد 132 را به اول شماره های بالا اضافه میکنید و هزینه تماس شما 75% کمتر محاسبه میشود. جهت تماس ارزان میتوانید شماره ها را به صورت زیر وارد کنید.

برای مثال تماس با شماره ثابت در تهران : 13200982177777777 (عدد 132+ کد کشور + کد تهران بدون عدد صفر + شماره مورد نظر)
برای مثال تماس با شماره موبایل در تهران: 13200989124444444  ( عدد 132+ کد کشور + شماره موبایل بدون عدد صفر )

 

نکته : با وارد کردن کد کد ( ستاره+ عدد 122+ مربع + OK )  میتوانید مقدار شارز موجود در سیم کارت خود را ببینید. 

 

هزینه تماسهای داخلی در کشور مالزی: چنانچه از طریق سیم کارت مکسیز با شماره های موبایل در مالزی و یا شماره های ثابت در مالزی تماس برقرار کنید، هزینه هر دقیقه تماس 0.33 رینگیت میباشد ( هر 3 دقیقه 1 رینگیت). هزینه ارسال هر SMS به موبایلهای داخل مالزی نیز 0.3 رینگیت میباشد.

 

هزینه تماس از مالزی به ایران : چنانچه از طریق از طریق سیم کارت مکسیز به صورت مستقیم ( بدون عدد 132 ) با شماره های موبایل و یا ثابت در ایران تماس برقرار کنید، هزینه هر دقیقه تماس 2.5 رینگیت میباشد. و در صورت استفاده از عدد 132 در اول شماره، هزینه هر دقیقه تماس با شماره های ثابت و یا موبایل در ایران 0.5 رینگیت میباشد ( هر 2 دقیقه 1 رینگیت). هزینه ارسال هر SMS به موبایلهای ایران نیز 0.5 رینگیت ( هر 2 SMS معادل 1 رینگیت) میباشد.

 

نکته : با خرید خط اینترنت، کلیه شرکتهای ارائه دهنده اینترنت در مالزی، یک خط ثابت تلفن نیز ارائه میدهند که میتوانید با فعال کردن سیستم تماسهای بین المللی آن، جهت تماس با ایران یا هر کشور دیگری اقدام کنید که معمولا به دلیل ثابت بودن تلفن، درصد خیلی کمی از دانشجویان این گزینه را انتخاب میکنند. 

 

کانال تلگرام ما کلیک کنید و عضو شوید : https://t.me/MNeducationGroup

صفحه ما در اینستاگرام کلیک کنید و فالو کنید : https://www.instagram.com/mngroupmalaysia/


اخطار: 
متاسفانه وبسایتهای گزارش شده اند که مطالب وبسایتهای گروه ما را بدون کسب اجازه کپی میکنند و بدون ذکر منبع در سایتهای دیگر قرار میدهند و نمیدانند که مطالب ما بر اساس قوانین مالزی ممکن است هر ماه تغییر کنند . طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از سایتها بدون کسب اجازه ممنوع میباشد و پیگرد قانونی دارد. بر این اساس کلیه وبسایتهای MN Group مجهز به قویترین نرم افزارها برای پیگیری این موارد میباشد و هر هفته گزارشی از سایتهایی که مطالب ما را کپی میکنند از طریق ایمیل به ما اعلام میشود و در اولین فرصت گزارشی به همراه لینک سایت شما تنظیم و به شرکت گوگل ارائه و پیگیری های لازم در این زمینه اعمال میشود . در صورتی که تمایل دارید مطالب سایتهای MN group  را کپی کنید و در سایتهای دیگر قرار بدهید متن زیر را میبایست در پایین مطلب کپی شده در سایتتان قرار بدهید .

این مطلب از سایت ( لینک سایت ما ) گرفته شده است .

مطالب مرتبط
برای کسب اطلاعات در مورد انواع بورسیه های تحصیلی و دانشجویانی که از طریق ما پذیرش شده اند ، صفحه ما در اینستاگرام و تلگرام را دنبال کنید

برای ارتباط با ما، فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید فرمهای دریافتی هر روز بررسی و پاسخ داده میشوند . لطفا آدرس ایمیل را دقیق بنویسید . ارتباط مستقیم از طریق واتس اپ و یا ایمیل هم امکان پذیر میباشد . برای ارتباط در واتس اپ روی شماره های واتس اپ کلیک کنید .